MM - Žaluzie
Zavolejte nám...
+420 603 736 403
... nebo napište
info@mm-zaluzie.com
Menu

Otázky a odpovědi - FAQ

Pokud propouští Markýzová látka vodu nebo voda proniká skrz prošití látky ve švech, jak to vyřešit?

Vodopropustnost  látky u markýzi je rozdílná a je závislá na použité látce. V případě, že jde o tzv. nepropustnou látku se může stát, že voda lehce ve švech prokapává. Tato netěsnost je, ale pouze dočasně a látka se do cca měsíce okolo nití utáhne..
Markýzové látky od našeho dodavatele ISOTRA a.s. jsou speciální povrchovou úpravou CLEANGARD ošetřeny a využívá velmi moderní systém ochrany látek na markýzi NPP (Nanotechnology Protection Process). Technologie dodá látce maximální voděodolnost a ochrání látku proti špíně  a a vodě a to z dlouhodobě.

Mohou být dveřní sítě proti hmyzu na balkóně či terase i v zimním období, nebo ji musíme na zimu uklízet?

Dveřní sítě proti hmyzu, ale i běžné okenní sítě nemusíte nutně v zimním období odmontovat. Jejich odstraněním na zimní sezónu jim, ale zvýšíte jejich životnost a udržíte čisté. Používáme dveře EXTRA speciálně u těchto dveřních sítí je hliníkový pant, který umožní jednoduché manuální vysazení sítě, při které není nutné použít šroubovák..

 

Jaké výhody má dálkové ovládání exteriérové stínicí techniky oproti kabelového řešení?

Kabelové vedení má vlastnosti dané už při výstavbě. Pozdější změna znamená stavební úpravy jako je montáž nových kabelů, sekání- vrtání dále instalaci vypínačů apod.. Délkový ovládací systém oproti tomu dovolí kdykoliv změnit strukturu ovládání , například přidat další ovladač, můžete ovládat stínící prvek odkudkoliv z bytu, nebo vytvořit novou skupinu zařízení,třeba přidat markýzu a to vše bez nutnosti stavebních úprav. Dálkové ovládání Vám zvýší komfort obsluhy.

Jaké mohou být nejčastější závady na horizontálních žaluziích a jak jim předcházet?

U horizontálních žaluzií může dojít k rozpojení spojky řetízku a vytažení celého řetízku z ovládací mechaniky, nebo při špatné manipulaci může dojít k vytržení řetízku z ovládací patky. Vždy je potřeba ovládat žaluzie řetízkem pod takovým úhlem, aby nekladl odpor v místě vyústění ze žaluzie. Pokud se spojka rozpojí nemá uživetel tahat za řetízek i nadále ,ale nejprve spojit spojku. Žaluzie jsou dle evropské unie opatřeny bezpečnostní "dětskou "spojkou, které mají za úkol se rozpojit při větším tahu.
 

Proč dporučujete opatřit markýzu motorovým pohonem a ne manuálním ovládáním?

Motorový pohon markýzy Vám totiž umožní využít automatických funkcí. Například sluneční čidlo zajistí ochranu interiéru před účinky slunečního záření. Větrné a otřesové čidlo zabrání poškození markýzy před silným větrem. A hlavně se výrazně zvýší komfort ovládání v případě, že použijete dálkové ovládání. Jedním dálkovým ovládáním pak můžete kromě markýzy další zařízení. například venkovní žaluzie nebo rolety. Motorovým pohonem dále můžete použít daleko větší markýzu.Manuální ovládání vám nedovolí odjet z domu bez zatažení markýzi.

Jak vyčistit lamely vertikálních žaluzií?

Každý materiál má být výrobcem označen, jak ho lze čistit nebo prát. Postupy a zásady jsou podobné jako u záclon - při malém znečištění stačí použít vysavač, hlavní vyčištění zajišťují některé specializované firmy.
Doporučujeme lamely čistit jednou ročně. Upozorńujeme, že lamely se nesmí zlomit a v žádném případě se nemohou praní v klasické pračce (dochází k nevratnému poškození)!

Jak se zachovají el.pohony exteriérového stínění při výpadku elektrického proudu, ztratí se naprogramovaná data?

Při případném výpadku elektrického proudu, pohon zůstane ve stejné pozici a ve stejném stavu, ve kterém byl před výpadkem napájení. Naprogramovaná data se z pohonu nevymažou a jsou i nadále uložena v paměti pohonu.

Jsou považovány předokenní venkovní rolety jako bezpečnostní prvek?

Klasické venkovní předokenní rolety jsou sice do určité míry bezpečnostní prvek, jelikož slouží také jako zábrana před proniknutí do domu.

Znepříjemní případnému zloději vloupání, musí totiž překonat překážku s velkým hlukem a případně ho odradí.

Na trhu existují jak standardní venkovní rolety, které nemají žádnou bezpečnostní třídu, tak jsou i venkovní rolety, které bezpečnostní normy splńují.

 

 

Jak se udržují a čistí horizontální žaluzie?

Běžná údržba je vhodná pravidelně (cca jednou za měsíc při každém mytí oken) lamely se musí otřít hadrem nebo kartáčem a zbavit je tak prachu. Je také možno použít vysavač s hubicí s dlouhým vlasem. Jednou za čas je však potřeba důkladnější mytí žaluzií, včetně částí, které se překrývají .Jednou ročně je dobré přepnout také vodící lanka.Tento úkol je velmi snadný.

Mechanickou část uživatel nijak neudržuje.