MM - Žaluzie
Zavolejte nám...
+420 603 736 403
... nebo napište
info@mm-zaluzie.com
Menu

Ušetřete tisíce korun ročně za vytápění díky venkovním žaluziím

Délka čtení: 2 min., 11 sec.
Ušetřete tisíce korun ročně za vytápění díky venkovním žaluziím

Se zvyšujícími se výdaji na energie a vytápění se stává horkým tématem především to, jak za vytápění ušetřit a minimalizovat tepelné ztráty. Nejvíce tepla v období zimy odchází okny, kterými může utéct až 30 % tepelné energie. Víte, že venkovní žaluzie zabraňují úniku tepla z domova a můžete díky nim ušetřit tisíce korun za vytápění ročně?

Venkovní žaluzie jsou vynikajícím izolačním prvkem zejména pro domy, které mají tzv. velkoformátová okna. V případě stažených venkovních žaluzií vzniká mezi oknem a žaluziemi vzduchový polštář, který se funguje jako další izolační vrstva zabraňující úniku tepla z místnosti. V létě naopak zabraňuje přehřívání interiéru. To vede k celkovému snížení potřeby vytápění a chlazení, což v konečném důsledku přináší úsporu energie a finančních prostředků. Předokenní rolety i venkovní žaluzie se efektivně podílí na snižování energetické náročnosti domu, proto jsou zahrnuty také do programu Nová zelená úsporám a můžete na ně získat příspěvek od státu.

Kromě dodatečné izolace venkovní žaluzie také snižují světelný smog z veřejného osvětlení a hluk z okolí doléhající do domu. Kvalitní venkovní stínění dokáže snížit hluk až o polovinu. Kromě toho mají také bezpečnostní funkci, protože brání vniknutí do nemovitosti. Mohou zabránit také poškození oken v případě bouřek nebo krupobití.

Venkovní žaluzie nejsou jen praktickým řešením, ale také přidávají estetickou hodnotu vašemu domu. Dostupné jsou v různých stylech a barvách, takže je můžete perfektně sladit s designem vašeho domu.

Pokud tedy hledáte efektivní způsob, jak snížit náklady na vytápění a zlepšit energetickou efektivitu vašeho domu, venkovní žaluzie jsou skvělým řešením. S jejich pomocí můžete nejen omezit únik tepla, ale také vytvořit pohodlnější a energeticky účinnější domov. Investice do venkovních žaluzií se může rychle vrátit v podobě úspor na energiích a zlepšení komfortu vašeho bydlení.

V naší nabídce najdete venkovní žaluzie Zetta 70 a 90, které mají lamely široké 9 cm ve tvaru písmena „Z“, dokonale díky tomu zatemní místnost a nepropustí žádné světlo ani teplo. Ideální je také na zastínění větších ploch. Vodící lišty žaluzie Zetta 90 jsou vyrobeny z hliníku, aby byla zajištěna maximální stabilita. Velmi používaným typem v exteriérovém stínění jsou také žaluzie Cetta 80, které jsou díky svému vzhledu vhodné hlavně pro rodinné domy. Lamely jsou široké 8 cm a jejich tvar je písmeno „C“.