MM - Žaluzie
Zavolejte nám...
+420 603 736 403
... nebo napište
info@mm-zaluzie.com
Menu

VÍTE NĚCO O HISTORII ŽALUZIÍ?

Délka čtení: 1 min., 9 sec.
VÍTE NĚCO O HISTORII ŽALUZIÍ?

MM Žaluzie Praha Víte něco o historii stínící techniky? Zastínění slunce je stejně staré jako lidstvo samo.V e starém Egyptě se k zastínění používali tkané textilie – závěsy byly velmi stylové a byly vyzdobeny zvonkovými a lotosovými ornamentálními vzory. Ve světě se zastínění řešilo různě ,používaly se látky, dokonce už i markýzy. Až v průběhu 18. století, ale spatřily světlo světa již důmyslnější řešení zastínění – rolety a žaluzie . Ty se používají v různých moderních podobách po celém světě až...

MM Žaluzie Praha

Víte něco o historii stínící techniky? 

Zastínění slunce je stejně staré jako lidstvo samo.Ve starém Egyptě se k zastínění používali tkané textilie – závěsy byly velmi stylové a byly vyzdobeny zvonkovými a lotosovými ornamentálními vzory. Ve světě se zastínění řešilo různě ,používaly se látky, dokonce už i markýzy. Až v průběhu 18. století, ale spatřily světlo světa již důmyslnější řešení zastínění – rolety a žaluzie. Ty se používají v různých moderních podobách po celém světě až dodnes.

První žaluzie vzešly z Francie a jejich vznik je datován do roku 1812, francouzský truhlář Cochot si nechal patentovat žaluzii již s polohovatelnými lamelami,které se tedy daly otáčet !Ještě před nimi byly používány takové, které se nedaly polohovat. Slovo jalousie označily ve Francii první ,jako okenní mříž, která umožňila pohled ven, ale zabránila pohledu dovnitř .Inspirovali se mřížkami v harémech, kde si jejich pánové bedlivě a žárlivě střežili ženské komnaty -jalousie = francouzsky žárlivost..

Příště si něco povíme historii rolet.